Poraďte se

Zde naleznete odpovědi na Vaše otázky. V případě, že tomu tak nebude, použijte kontaktní formulář níže.


Kdy můžu začít cvičit s EPI-NEM?

Dodavatel udává, že by se mělo začít cvičit s EPI-NEM nejdříve 3 týdny před vypočítaným termínem porodu pokud nemáte zdravotní problémy, které používání EPI-NA vylučují, více informací zde (kontraindikace).


Dobrý den,
při své první zkušenosti s epinem jsem ho měla půjčené. Možná proto, že již byl používán,mnohdy možná neodborně ( prstýnky na prstech,lubrikant) stalo se mi, že praskl. Půjčili mi tehdy jiné epino s tím, že se to stává.Ptám se, je to pravda? Setkali jste se někdy s reklamací na balonek? Jak při tomto postupujete? A je pravda,že se na něj nevztahuje záruka?! Děkuji.

Dobrý den,
na Vaši otázku zda se stává, že balonek praskne, musim odpovědět takto. Pokud se s Epinem zachází, tak jak je uvedeno v návodu a používá se po dobu, na kterou je doporučeno, balonek nepraskne. To je bohuzel problém při půjčování EPINA. Nevíte, co s ním uživatelka dělala před Vámi, kolik uživatelek EPINO jiz pouzilo a jak bylo čištěno. Výrobce udává, že by Epino mělo byt používáno pro 2 těhotenství.
A co se týče reklamace. Jak jsem psala již výše. Pokud epino použijete na 2 těhotenství, balonek nepraskne. Pokud by došlo k prasknuti balonku, kdyby byl nový....dodavatel Vám musí reklamaci uznat. Osobne zastávám názor, že je lepší si epino koupit nové. Sama jsem v této situaci byla a ani na chvilku jsem nezapochybovala zda nové nebo použité. Vím, že je to značný finanční obnos, ale v mém případě nejlépe investované peníze. Hezky den, Iveta Vratna


Dobrý den,
ráda bych se zeptala, proč není doporučeno začít se cvičením dříve? Je mnoho žen, které rodí předčasně a nemohly se na porod připravit ani trochu. Od mnoho lidí jsem slyšela, že není možné, aby EPI-NO vyvolalo předčasný porod, protože se děložního hrdla vůbec nedotýká a přijde mi logické, že riziko nehrozí - vždyť v sexshopech se prodávají různé pomůcky s ještě větším průměrem nebo jsou páry, které praktikují feasting a ani jedno nepřináší rizika (samozřejmě při správném postupu). Chtěla bych se tedy zeptat na odůvodnění, proč začít s EPI-NEm až 3 týdny před termínem porodu? Předem moc děkuji za odpověď a přeji příjemný den!

Dobrý den,
přeposílám výjádření přímo od výrobce:
Jednak je to aspekt bezpečnosti, který musíme udávat jako výrobce zdravotnických pomůcek. Podle zákona o zdravotnických pomůckách musí být naprosto vyloučeno každé jen myslitelné poškození uživatele ve všech případech, které by připadaly v úvahu, a to musí být zohledněno v návodu k použití. Tak tedy vzniklo toto doporučení (také v rámci lékařských studií) z hlediska vyloučit každou možnou souvislost mezi cvičením s EPI-NO a předčasným porodem (podle definice dříve než 3 týdny před vypočteným termínem porodu). Dosud nám také není znám ani jeden takový případ, ačkoliv sledujeme celosvětově certifikovaná hlášení. Konečně všechny dosavadní zkušenosti, obzvláště v rámci studií, ukazují, že dvou až třítýdenní cvičení plně dostačuje a časnější užívání není ani nutné ani smysluplné. V jednotlivých případech může lékař nebo porodní asistentka rozhodnout, že se s lehkým cvičením může v jednotlivém případě začít dříve – my jako výrobci to nesmíme z uvedených důvodů paušálně doporučovat.